Materiały pomocnicze

Przedstawiamy materiały pomocne w prowadzniu zajęć szachowych dla najmłodszych:

1. Ćwiczeniówka "Wesołe Szachy" część 1,2 i 3

  

Nauka w szachy będzie się odbywała w formie zabawy. Maluchy poznają tajemnice królewskiej gry poprzez ciekawe historii o królu Kazimierzu i jego zbrojnej armii, którą „opowie” nowy przyjaciel wężyk Szachuś.

Szachuś przygotował dla dzieci również kolorowanki, tematyczne krzyżówki i wycinanki. Na pewno nikt nie będzie się nudził, a na koniec nauki zdobędzie Certyfikat Ukończenia I części Wesołych Szachów.

 

2. Grajmy w Szachy Część I,II i III

  

Książki Magdaleny Zielińskiej to pierwsze w historii podręczniki z ćwiczeniami do nauki gry w szachy dla dzieci w wieku 5-7 lat do wykorzystania w zerówkach i I klasach szkół podstawowych w nauczaniu zintegrowanym, w klubach i w domu, który został wydany przez Polski Związek Szachowy. W pierwszym roku nauki,w pierwszej części tej książki,poznacie mieszkańców Szachowej Krainy,czyli figury i pionki oraz jej najważniejsze prawa.Na kartach tej i kolejnych części książki poznacie królewską grę jeszcze lepiej,będziecie ćwiczyć dowodzenie drewnianym wojskiem,dowiecie się jak planować graną przez siebie partię oraz jak te plany wprowadzać w życie.


3.Konspekty do prowadzenia zajęć szachowych w pierwszym roku nauki

Zeszyt A5, 50 stron, ćwiczenia, diagramy, środki dydaktyczne pomocne w prowadzeniu zajęć.

Praca zbiorowa. Kielce 2013

free joomla templatesjoomla template
2019  Wesołe szachy   globbers joomla templates