Wsparcie metodyczne

Polski Związek Szachowy planuje szereg metod i środków wsparcia metodycznego dla nauczycieli biorących udział w Ogólnopolski Projekcie "Edukacja przez Szachy w Szkole".

            Oprócz już istniejącej literatury szachowej i metodycznej, dostępnej w formie niedrogich wydawnictw PZSzach. lub też udostępnianych bezpłatnie na szkoleniach i konferencjach, trwają prace nad poradnikiem metodycznym, kierowanym szczególnie do nauczycieli. Zawierać on będzie, oprócz porad ogólnych i wskazówek do korzystania z podręcznika "Grajmy w szachy. Materiały szkoleniowe dla najmłodszych", także szereg gotowych scenariuszy zajęć, testów sprawdzających i dodatkowych materiałów do wykorzystania na lekcji.

            W maju 2013 roku Polski Związek Szachowy (tym razem we współpracy z Biurem Edukacji m. st. Warszawy) zorganizował IV Ogólnopolską Konferencję Szkoleniowo – Metodyczną "Szachy w szkole". Udział w konferencji jest tradycyjnie bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych nauczycieli, instruktorów, trenerów i sympatyków idei nauczania gry w szachy w polskich szkołach. Niebawem podane zostaną dokładniejsze informacje na temat konferencji tegorocznej.

            Magdalena Zielińska, Koordynator Ogólnopolskiego Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole", powołany przez Polski Związek Szachowy, pełni również obowiązki doradcy metodycznego dla nauczycieli. Nie tylko jest ona autorką szkolnych podręczników szachowych, ale także sędzią i instruktorem szachowym z wieloletnim doświadczeniem, jak również od lat czynnym zawodowo nauczycielem szkoły podstawowej i gimnazjum oraz wykładowcą na licznych kursach instruktorów sportu w dyscyplinie szachy i szkoleniach szachowych dla nauczycieli. Pełni dyżury w biurze Polskiego Związku Szachowego (Al. Jerozolimskie 49, Warszawa) w każdą środę w godzinach 13.00 – 17.00.

free joomla templatesjoomla template
2019  Wesołe szachy   globbers joomla templates